Yilmaz na skúške v Spartaku zaujal, klub s ním podpísal zmluvu

 

Vedenie FC Spartak Trnava podpísalo v pondelok zmluvu na 1,5 roka s útočníkom Kubilayom Yilmazom, ktorý na seba upútal pozornosť na skúške v tíme fortunaligistu.

Dvadsaťročný rakúsky futbalista s tureckými koreňmi pri svojom debute v drese Spartaka zaznamenal v piatkovom prípravnom zápase so Slováckom dva presné zásahy.

Foto: spartak.sk/Lukáš Grinaj

Yilmaz má za sebou pôsobenie v štvrtej rakúskej lige, akadémii Rapidu Viedeň a naposledy v Znojme. Pôvodne si ho vyhliadol do juniorky Spartaka tréner Marián Šarmír, pod ktorým odohral jeden zápas. Hneď po ňom sa presunul do Uherského Brodu, kde zanechal taktiež pozitívny dojem. "Som šťastný, že sme dospeli k dohode. Spartak je veľký klub. Poznám fanúšikov, sú skvelí. Teším sa, keď nastúpim na prvý zápas," citovala Yilmaza tlačová správa trnavského klubu.

Yilmaz je fanúšikom Trnavy, ako malý videl na starom štadióne spolu s otcom dva zápasy. "Je to pekný príbeh, ktorý má svoju pointu. Kubo má o Spartaku dostatok informácií, dokonca býva vo Viedni, čo nie je ďaleko. Chce hrať za Spartak a to môže byť pre neho veľmi dôležitý moment smerom k motivácii," povedal generálny manažér Pavel Hoftych, ktorý ďalej dodal, že dva strelené góly v tomto prípade nehrali veľkú rolu. "Ide o jeho futbalové umenie, v dvadsiatich rokoch je vyspelý hráč, ktorý má veľmi dobrú hru telom, je pracovitý, dostatočne tímový a dobre sa pohybuje na ihrisku. Vítam ho v klube."

VIDEO| Yilmaz na skúške v Trnave zapôsobil. Strelil dva pekné góly v priebehu minúty

Očakávania má Yilmaz jednoznačné. "Chcem si so Spartakom zahrať v európskych pohároch. Nie je to len môj cieľ, ale aj vedenia klubu," prezradil hráč, ktorý sa v pondelok zapojil do prípravy s hlavným mužstvom Spartaka Trnava.

Zdroj: TASR, Foto: spartak.sk/Lukáš Grinaj

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha