Útočník Lipska sa nechal vystriedať kvôli veľkému hluku na štadióne Besiktasu

 

Futbalisti Besiktasu Istanbul zvíťazili aj vo svojom druhom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov, keď si na domácom štadióne poradili s RB Lipsko 2:0.

O triumfe tureckého tímu rozhodli góly Ryana Babela a Andersona Taliscu. Svoj podiel na výhre majú určite aj domáci fanúšikovia, ktorí neúnavne povzbudzovali svoj tím a počas celého zápasu boli nesmierne hluční.

Útočník Lipska Timo Werner sa dokonca kvôli hlučným fanúšikom Besiktasu nechal vystriedať. 21-ročný nemecký reprezentant sa nedokázal vysporiadať s veľkým hlukom vo Vodafone Arene a v 32. minúte ho vymenil Lukas Klostermann.

Werner si počas zápasu nasadil štuple do uší, aby stlmil hluk domácich priaznivcov, ale ani to mu nepomohlo a z ihriska schádzal s rukami na ušiach.

Tréner Lipska Ralph Hasenhuttl po zápase priznal, že atmosféra na štadióne bola pre jeho zverencov veľkou prekážkou: „Je nemožné pripraviť mužstvo na takúto atmosféru. Mali sme s tým veľké problémy. Na štadióne bol ohlušujúci hluk. Ovplyvnilo to náš výkon, ale je to pre nás všetkých nová lekcia.“

Besiktas je po výhrach v Porte (3:1) a doma s Lipskom (2:0) na čele skupiny skupiny G, Lipsko je s jedným bodom na treťom mieste o skóre pred Monacom.

Besiktas Istanbul - RB Lipsko 2:0 (2:0)
Góly:
11. Babel, 43. Talisca

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha