Tielemans vysvetlil, prečo uprednostnil Monaco pred Arsenalom

 

Youri Tielemans je považovaný za jeden z najväčších talentov súčasného svetového futbalu.

Tielemans už ako 16-ročný debutoval v roku 2013 v seniorskom tíme Anderlechtu, za ktorý odohral v priebehu nasledujúcich štyroch sezón až 185 súťažných zápasov. Štyrikrát nastúpil aj za belgickú reprezentáciu. Krátko po skončení minulej sezóny prestúpil z Anderlechtu do AS Monaco za 22 miliónov eur hoci mal možnosť stáť sa hráčom londýnskeho Arsenalu.

Tielemans v rozhovore pre belgický denník Het Laatste Nieuws vysvetlil svoje rozhodnutie.

„Vedel som, že tím Arsenalu sa v lete veľmi nezmení. Ich manažér chcel udržať hráčov pokope, aby mali šancu skončiť na popredných priečkach v Premier League,“ povedal 20-ročný stredopoliar.

„Musel som byť k sebe úprimný a pozrieť sa na to, akých stredopoliarov má Arsenal vo svojom kádri. Všetko sú to svetoví hráči. Nedostával by som tam dostatok príležitostí v základnej zostave, takže som sa viac nezamýšľal nad odchodom do Anglicka.“

„Monaco bolo pre mňa tým najlepším krokom. Vedel som, že tu si môžem vybojovať miesto v strede poľa. Viceprezident klubu ma ubezpečil, že budem figurovať v dlhodobých plánoch klubu.“

Tielemans nastúpil v drese „Kniežat“ v deviatich zápasoch, pričom plných 90 minút odohral len štyrikrát. Na konte má jeden gól, ktorý strelil pri remíze 1:1 s Lipskom v zápase Ligy majstrov.

Foto: @AS_Monaco

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha