PSG naďalej kraľuje Francúzsku. Toulouse je po 16 rokoch na ceste do druhej ligy

1 min read

Futbalisti Paris Saint-Germain predĺžili ligovú šnúru zápasov bez prehry na štrnásť zápasov. Svojho posledného ligového premožiteľa Dijon zdolali doma 4: 0. Najlepší ligový strelec Kylian Mbappé k tomu pomohol dvoma gólmi, celkovo ich má na konte už osemnásť.

Ligového lídra poslal do vedenia už v 3. minúte Španiel Sarabia, ktorý spresnil do bránky strelu Brazílčana Marquinhose. Na 2: 0 zvyšoval v 74. minúte Mbappé, ktorý sa ocitol prakticky sám pred brankárom po prienikové prihrávke od Nemca Draxler. Domácim trvalo iba tri minúty, než pridali ďalší gól zásluhou Argentínčana Icardiho. Na konečných 4: 0 zvýšil svojím druhým gólom Mbappé. Stratou pre PSG je zranenie Ángela Di Maríu, ktorý musel striedať už v 17. minúte stretnutia.

Futbalisti Rennes si upevnili tretie miesto výhrou 2: 0 na ihrisku beznádejne posledného Toulouse 2: 0. Domáci po piatej porážke v rade strácajú na nesestupové pozície 14 bodov a mieri po šestnástich rokoch neodvratne do druhej ligy.