Leicester rozstrieľal Aston Villu, dvakrát skóroval Vardy aj Barnes

1 min read

Po dvoch góloch v dnešnej dohrávke 29. kola dali Harvey Barnes a striedajúci Jamie Vardy, ktorý ukončil svoj strelecký pôst. Anglický reprezentant skóroval v Premier League prvýkrát od 21. decembra a s 19 gólmi sa osamostatnil na čele tabuľky strelcov.

Leicester rázne uťal čakanie na ligové víťazstvo, ktoré si pripísal po štyroch zápasoch. Aston Ville nastrieľal štyri góly aj v prvom vzájomnom zápase v sezóne, ktoré v decembri vyhral 4: 1.

Skóre zápasu otvoril v 40. minúte Barnes, ktorý využil ďalekého výbehu gólmana Pepeho Reinu a trafil sa do prázdnej bránky. Vardy prišiel do hry v 59. minúte a chvíľu nato z penalty za hru rukou zvýšil na 2: 0. V závere Vardy po sólovej akcii zamieril presne k tyči a Barnes päť minút pred koncom ranou z voleja uzavrel skóre. Aston Villa prehrala štvrtýkrát za sebou a zostala predposledný.