Spalletti: „Zo Škriniara bude veľký hráč, o rok ho budú chcieť všetky veľkokluby“

 

Milánsky Inter vstupoval do novej sezóny s jasnými cieľmi. Klub sa chce vrátiť medzi taliansku špičku a po šesťročnej pauze si chce vybojovať účasť v Lige majstrov.

„Nerazzurri“ začali svoje ambície potvrdzovať hneď v úvodných kolách Serie A. Najprv doma presvedčivo porazili Fiorentinu 3:0 a v ďalšom zápase zvíťazili na pôde AS Rím 3:1.

Nový tréner Interu Luciano Spalletti, ktorý prišiel do klubu v lete po tom, čo mu vypršal kontrakt s rímskym AS, je presvedčený, že jeho zverencom sa podarí splniť stanovené ciele.

„Mám perfektný tím. Veď my vám ukážeme,“ povedal odvážne 58-ročný Talian v exkluzívnom rozhovore pre denník Gazzetta dello Sport.

Spalletti priviedol v lete do tímu viacero zaujímavých mien ako Borja Valero, Matías Vecino, Dalbert či portugalský reprezentant Joao Cancelo, ktorý prišiel na ročné hosťovanie z Valencie.

„Získali sme veľmi kvalitných hráčov, ktorí majú tú správnu motiváciu a navyše sú to ozajstní profesionáli. Dotiahli sme futbalistov, ktorých sme potrebovali,“ povedal na margo letných posíl rodák z Toskánska.

SPALLETTI: ZO ŠKRINIARA BUDE VEĽKÝ HRÁČ

Prvou letnou posilou, ktorú Spalletti priviedol do klubu, bol slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

„Z neho bude veľký hráč, skvelý obranca. O rok ho budú chcieť všetky veľkokluby, tým som si istý. Má kvalitu, veľké odhodlanie a stále sa môže zlepšovať. Pohľad do jeho očí mi prezrádza veľa vecí. Pri útokoch súpera nemá žiadny strach, je efektívny a má dobrú rozohrávku,“ povedal o 22-ročnom Slovákovi tréner Interu.

VIDEO: ŠKRINIAR V ZÁPASE ANGLICKO - SLOVENSKO

FOTO: @Inter

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha