Skončil ako šampión - Dirk Kuyt oznámil koniec hráčskej kariéry

Kapitán futbalistov Feyenoordu Rotterdam Dirk Kuyt sa rozhodol ukončiť profesionálnu kariéru.

Jeho oznámenie prišlo len pár dní potom, ako vo veku 36 rokov priviedol mužstvo v Eredivisie k majstrovskému titulu po dlhých osemnástich rokoch.

VIDEO| Veterán Dirk Kuyt splnil sľub a priviedol Feyenoord k titulu

Ako informovala v stredu agentúra AP, Kuyt oznámil svoje rozhodnutie trénerovi Giovannimu van Bronckhorstovi. Kuyt sa vrátil do Feyenoordu pred dvoma rokmi a sľúbil, že so spoluhráčmi získa titul. A urobil to vo veľkom štýle, keď v nedeľu Rotterdam zdolal Heracles Almelo 3:1 a on strelil hetrik. Už v 1. minúte otvoril skóre, čo bol jeho jubilejný 100. gól v drese klubu. Druhý gól pridal v 12. minúte a definitívne upokojil spoluhráčov zásahom z penalty na 3:0 v 84. minúte. Hostia v závere ešte znížili, ale to už nič nezmenilo na majstrovskej radosti domácich.

Vicemajster sveta z roku 2010 odohral v reprezentačnom drese "Oranjes" 104 zápasov. S profesionálnou kariérou začal v Utrechte, potom prestúpil do Feyenoordu. Odtiaľ odišiel do FC Liverpool, neskôr do Fenerbahce Istanbul a napokon sa vrátil do Rotterdamu.

TASR, Foto: Twitter