Sergio Aguero sa zranil pri autonehode v Amsterdame

 

Argentínsky útočník Sergio Aguero mal vo štvrtok večer v Amsterdame autonehodu, pri ktorej si údajne zlomil niekoľko rebier.

Kanonier Manchestru City utrpel zranenie pri ceste taxíkom na koncert kolumbijského speváka Malumu.

Podľa denníka The Telegraph sa zranil Aguero po tom, čo vodič taxíka nezvládol riadenie a narazil vozidlom do stĺpa. Periodikum na svojej internetovej stránke prinieslo aj fotografie z miesta nehody. Aguerov klub na svojom webe potvrdil, že 29-ročný útočník bol účastníkom autonehody a v piatok ráno by sa mal vrátiť do Manchestru, kde ho vyšetria kluboví lekári. Podľa britských médií by mohol "Citizens" chýbať až dva mesiace.

Argentínčan mal vo štvrtok - rovnako ako ďalší hráči City - voľný deň. "V piatok ráno priletí späť do Manchestru a kluboví lekári zmonitorujú jeho zdravotný stav pred sobotňajším šlágrom Premier League s Chelsea," uviedol klub v oficiálnom vyhlásení.

Aguero je jedným z kľúčových hráčov aktuálneho lídra Premier League, v úvodných šiestich ligových zápasoch strelil rovnaký počet gólov a delí sa o vedenie v tabuľke strelcov. S 128 presnými zásahmi je historicky najlepší neeurópsky kanonier anglickej ligy, stogólovú hranicu zvládol rýchlejšie pokoriť iba slávny Alan Shearer. Aguero nechýba ani v nominácii "albicelestes" na nadchádzajúce kľúčové súboje juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 proti Peru a Ekvádoru.

TASR, Foto: Twitter

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha