Riyad Mahrez: Myslel som, že Leicester City je rugbyový klub

 

25-ročný alžírsky reprezentant zažíva so svojím tímom rozprávkovú sezónu - "líšky" sú desať kôl pred koncom Premier League na čele tabuľky a Mahrez je momentálne so 14-timi gólmi a 11-tími asistenciami najproduktívnejším hráčom v lige. 

Riyad Mahrez však priznal, že pred prestupom do Leicestru City v januári 2014 o tomto klube veľa nevedel, dokonca si myslel, že to je rugbyový klub. 

„Nevedel som o Leicestri. Vo Francúzsku sme o tomto klube veľa nevedeli lebo hrali v Championship. Vtedy som si myslel, že to je rugbyový klub. Nebol som si istý, či tam chcem prestúpiť, ale keď som prišiel do Leicestru a uvidel som ich tréningový komplex a vybavenie okolo toho... Neľutujem, že som prestúpil do Leicestru – je to najlepší klub, v akom som pôsobil počas mojej kariéry,“ povedal alžírsky krídelník pre magazín Fourfourtwo.

 „Toto je najlepšia sezóna Leicestru a my hráči musíme pokračovať v týchto výkonoch aj naďalej. Máme kvalitu a sebavedomie. Ak vyhrávate zápasy získate ešte viac sebavedomia. Tak to vo futbale chodí.“

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha