Mourinho nevylučuje opätovné angažovanie Ibrahimoviča

 

Manažér Manchestru United Jose Mourinho nevylúčil opätovné angažovanie švédskeho útočníka Zlatana Ibrahimoviča.

Tridsaťpäťročný švédsky kanonier pôsobil na Old Trafford v predchádzajúcom ročníku, po zranení kolena s ním však vedenie klubu nepredĺžilo kontrakt. Od júna je tak Ibrahimovič voľným hráčom. "Prečo by sme do decembra nemohli počkať? Dovtedy aj tak nebude k dispozícii. Komunikujeme s ním a meníme naše nápady," vyjadril sa k téme tréner "červených diablov" Jose Mourinho.

Ibrahimovič odohral v predchádzajúcom ročníku za Manchester 46 zápasov s bilanciou 28 presných zásahov. Podľa jeho agenta Mina Raiolu je prioritou Švéda zotrvanie v Európe. Záujem o jeho služby už prejavili zámorské kluby MLS Los Angeles Galaxy a Los Angeles FC. "Chceme, aby sa rozhodol sám. Dali sme mu priestor a čas na rozhodnutie. Nie je spokojný s tým, ako sa pre neho skončila sezóna. Sám si dal výzvu, že chce zostať hrať na čo najvyššej úrovni. Otvorili sme mu dvere, aby sa za pomoci nášho realizačného tímu dal dokopy. Rozhodnutie je na Zlatanovom agentovi a výkonnom podpredsedovi pánovi Woodwardovi," citovala televízia BBC portugalského kormidelníka.

V prípade návratu by Ibrahimovič mal väčšiu konkurenciu na svojom poste, do tímu prišiel počas letného prestupového obdobia Belgičan Romelu Lukaku.

TASR, Foto: Twitter

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha