Lobotka oficiálne hráčom Celty Vigo

 

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka je oficiálne hráčom španielskeho tímu Celta Vigo.

Jeho nový klub to oficiálne potvrdil v sobotu popoludní.

22-ročný stredopoliar podpísal s trinástym tímom uplynulej sezóny La Ligy kontrakt do roku 2022.

Klub nezverejnil prestupovú čiastku, ale podľa viacerých španielskych a dánskych médií sa jedná o päť miliónov eur.

„Celta Vigo získala mladého slovenského reprezentanta, ktorý k nám prišiel z dánskeho klubu FC Nordsjaelland. Stanislav Lobotka žiaril na nedávnych Majstrovstvách Európy do 21 rokov. Do nášho tímu prinesie dynamiku, kvalitu, inteligenciu a fyzické nasadenie. O týchto kvalitách presvedčil aj v dánskej lige, kde bol motorom svojho tímu od príchodu v roku 2015,“ píše sa na oficiálnej stránke Celty Vigo.

Lobotka bude oficiálne predstavený fanúšikom a médiám v pondelok o 12:30 na štadióne Balaídos.

Z prestupu Lobotku do Celty Vigo mal radosť aj športový šéf dánskeho klubu Carsten V. Jensen: "Je to ďalší prestup, ktorým sa môže klub pochváliť. Dostali sme Stanislava na ďalšiu úroveň. Od samého začiatku preukázal, že je to vynikajúci hráč, ktorý sa môže dostať do jednej z najlepších líg. Sme presvedčení, že Stanislav môže byť špičkovým európskym hráčom. Budeme ho pozorne sledovať. Sme hrdí, že sme mu pomohli v jeho progrese. Po jeho odchode zostane diera v našom tíme, ale prišiel správny čas na Stanislavov ďalší krok v jeho kariére."

"Mojim snom je dostať sa do zostavy a hrať. Rád by som klubu pomohol k postupu do Európskej ligy alebo Ligy majstrov," povedal Lobotka v krátkom videu na webe Celty.

Pre odchovanca trenčianskeho futbalu to bude tretie pôsobisko v jeho profesionálnej kariére. "Je ťažké slovami opísať chválu na Stanislava. Má veľkú kvalitu a potenciál. S ťažkým srdcom sa s ním lúčime, ale načasovanie prestupu nemohlo byť ideálnejšie. Tvrdo pracoval na svojom zlepšení, je to príkladný tímový hráč," vyjadril sa pre oficiálnu klubovú webstránku aj tréner Nordsjaellandu Kasper Hjulmand.

Foto: @RCCelta

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha