La Liga: Celta Vigo dostala trest za nízke návštevy na domácich zápasoch

 

Španielsky klub Celta Vigo, ktorého dres oblieka aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, bol potrestaný za nízke návštevy na domácich zápasoch novej sezóny La Ligy.

Na prvé dva domáce zápasy Celty proti San Sebastianu a Alavesu sa prišlo pozrieť 16 961 a 17 384 divákov, pričom kapacita štadióna Balaidos je 29 000 miest.

Tieto návštevy nespĺňajú nové pravidlá La Ligy, podľa ktorých musia španielske prvoligové kluby zaplniť aspoň 70 percent kapacity štadióna. Zámerom je snaha o zlepšenie imidžu ligy a zvýšenie atraktívnosti pre televízne spoločnosti.

Podľa šéfa La Ligy Javiera Tebasa nové opatrenia prinútia kluby hľadať ďalšie možnosti na zvýšenie návštevnosti na štadiónoch v španielskej lige. 

Výška pokuty pre Celtu Vigo nebola uvedená, ale keďže ide o prvý takýto trest, predpokladá sa, že nebude príliš vysoká. Informovali o tom španielske médiá.

Najlacnejšie lístky na domáce ligové zápasy Celty Vigo sa dajú kúpiť za 15 eur, zatiaľ čo najdrahší na hlavnú tribúnu je k dispozícií za 40 eur.

Najbližší domáci zápas odohrá Celta vo štvrtok proti Getafe a vedenie klubu ubezpečuje, že urobí všetko preto, aby sa predalo čo najviac lístkov.

Tagy: 
 

Pohled do hlavy Josého Mourinha