Jantek už nie je trénerom Tatrana Prešov, klub hľadá náhradu

 

Miroslav Jantek už nie je trénerom futbalistov fortunaligového Tatrana Prešov.

Jantek skončil vo funkcii trénera deň po tom, ako jeho zverenci utrpeli v 10. kole najvyššej slovenskej súťaže proti AS Trenčín debakel 0:7. Pre TASR to potvrdil generálny manažér klubu Marek Trávniček.

"S pánom Jantekom sme si sadli a korektne sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Uvedomuje si, že takéto veci sa v profesii futbalového trénera stávajú a možno to už tak trochu aj očakával. V závere jeho pôsobenia pri našom A-mužstve už určité veci nefungovali tak, ako by mali, nehovoriac o výsledkoch. Na jeho náhrade pracujeme a vďaka blížiacej sa reprezentačnej prestávke máme viac času. V najbližšom zápase proti MFK Ružomberok mužstvo pravdepodobne povedie doterajší asistent Pavol Mlynár," uviedol Trávniček.

Jantek prebral k A-mužstvo Prešova v októbri 2016. Po odstúpení Myjavy z najvyššej súťaže prestala visieť nad vlaňajším nováčikom hrozba zostupu, no mužstvo pod vedením Janteka skončilo na poslednej 11. priečke. Z 30. odohraných zápasov vyhralo iba 3, ďalších 10 remizovalo.

Jantekovi vyšiel úvod tejto sezóny, po dvoch výhrach na ihriskách súperov (Žilina 3:2, Michalovce 1:0) však prišlo zakopnutie so Senicou, vypadnutie zo Slovenského pohára v Dubnici, či séria piatich prehier. Trápenie "koniarov" vyvrcholilo v zápase proti Trenčínu. Prešovčania v uplynulých štyroch kolách nestrelili ani gól. Po 10. kole im patrí 10. priečka, na poslednú Senicu majú náskok 6 bodov, ich skóre 8:28 je však najhorším v súťaži.

Ide o štvrtú výmenu vo Fortuna lige v krátkom čase. V Senici nahradil Ladislav Hudec Ivana Vrabca, v Trenčíne nastúpilo po odvolaní Martina Ševelu duo Roman Marčok, Vladimír Cifranič a v Podbrezovej vystriedal Kamila Praženicu s Jánom Gajdošíkom tandem Marek Fabuľa, Miroslav Guza.

TASR, Foto: TASR

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha