Hamšíkov agent: „Mino Raiola má pravdu, nie každý hráč je ako Marek“

 

Marek Hamšík síce nastúpil v základnej zostave SSC Neapol vo všetkých štyroch zápasoch v doterajšom priebehu tejto sezóny, ale v každom z nich bol vystriedaný krátko po polčase.

Agent slovenského reprezentanta Juraj Vengloš v tom však nevidí žiadny problém.

„Marek akceptuje všetky striedania ako profesionál, dokonca sa na tom dohodol s trénerom Mauriziom Sarrim. Veľmi dobre si rozumejú. Niektoré striedania sú z taktických dôvodov. Niekedy je vystriedaný preto, aby si ho šetrili. Sezóna je dlhá a Marek chce byť vo výbornej kondícií, aby pomohol klubu k naplneniu dôležitých cieľov,“ vysvetľuje v rozhovore pre neapolské rádio Crc Juraj Vengloš.

V minulosti bol Hamšíkovým agentom známy Mino Raiola, ktorý v súčasnosti zastupuje hráčov ako Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovič, Marco Verratti či Gianluigi Donnarumma. Slovenský reprezentant s ním však ukončil spoluprácu. Údajne kvôli tomu, že od neho chcel, aby opustil Neapol. Raiola tento týždeň priznal, že Hamšík chcel ostať v Neapole do konca kariéry a takých hráčov ako on, nie je veľa.

„Mino Raiola má pravdu. Nie každý hráč je ako Marek. S Neapolom je spojený už desať rokov a nikdy nechcel odísť. Marek miluje toto mesto a tieto farby. Minimálne do konca kariéry zostane v Neapole a až potom, keď skončí s futbalom, sa uvidí, čo bude robiť ďalej a kde bude žiť. Teraz to ešte nemôžeme vedieť,“ povedal agent Mareka Hamšíka a zároveň vyjadril nádej, že jeho klient sa už čoskoro stane novým rekordérom SSC Neapol v počte strelených gólov. 

MARADONOV REKORD

„Dúfam, že Diegov zápis prekoná už tento mesiac. Ale ozajstný dôvod, prečo chce Marek strieľať góly, je ten, aby pomohol Neapolu k víťazstvám."

SLOVENSKÁ REPREZENTÁCIA

„Slovensko prehralo v pondelok s Anglickom, ale odohralo dobrý duel. Krátko po zápase som sa rozprával s Marekom. Bol sklamaný, ale je presvedčený, že v Škótsku uhrajú potrebný výsledok.“

Foto: TASR

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha