Filip Lesniak po debute: "Budem drieť ďalej, aby mi štarty v Premier League pribúdali"

 

Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur potvrdil svoju najlepšiu ligovú sezónu za uplynulých vyše 50 rokov štvrtkovým debaklom na pôde Leicestru City 6:1.

Ten mal aj slovenskú pečať, keďže svoj debut v A-tíme Spurs si odkrútil dvadsaťjedenročný defenzívny stredopoliar Filip Lesniak. Do duelu naskočil v 86. minúte a počas svojho krátkeho pobytu na ihrisku stihol prihrať na gól hrdinovi stretnutia Harrymu Kaneovi.

Mládežnícky reprezentant SR prebral loptu v 89. minúte v stredovom kruhu, posunul ju doľava na Kanea a ten strelou pomedzi nohy obrancu skompletizoval hetrik. "Mal som taký pocit, že by som mohol na pár minút naskočiť. Prevzal som sklepnutú loptu a posunul som ju Kaneovi, ktorý trafil presne. Cítim sa po premiére naozaj fantasticky, ale už to je za mnou," povedal Lesniak.

Trénerovi Spurs Mauriciovi Pochettinovi chýbalo viacero hráčov z riadneho tímu a tak povolal aj Lesniaka, ktorý hráva za juniorský tím, kde je kapitán. Lesniak začal na lavičke a v 86. minúte prišiel na plochu King Power Stadium za vystriedaného Belgičana Moussu Dembeleho. V Tottenhame pôsobí od januára 2012, keď tam prestúpil z VSS Košice. Vlani na jeseň hosťoval v Slovane Liberec.

"Znamená to pre mňa naozaj veľmi veľa, tvrdá práca sa vyplatila. Budem drieť ďalej, aby mi štarty v Premier League pribúdali. Absolvoval som v Anglicku päť rokov, PL je najťažšia liga na svete. Je to v nej oveľa rýchlejšie ako v zápasoch tímov do 23 rokov. Na ihrisku musíte byť veľmi presný, nesmiete urobiť chybu. Nebolo to tu ľahké, ale najťažšie obdobie som, paradoxne, prežil mimo Britských ostrovov v Česku, kde som chvíľu hosťoval. Nebolo to tam dobré, ale túto skúsenosť som už hodil za hlavu. Všetci spoluhráči mi gratulovali. Na pamiatku som si dal podpísať od každého dres z tohto zápasu," uviedol pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Lesniak, ktorému zagratuloval aj Ján Kozák. "Zápas som sledoval v televízii, pravidelne totiž pozerám stretnutia anglickej súťaže a aj Filipove v kategórii do 23 rokov. Po stretnutí sme si zavolali, bol veľmi šťastný a ja tiež. Filip odišiel do Anglicka v šestnástich rokoch a musel byť už v tomto veku veľmi silný. Je veľmi náročné sa presadiť v Premier League. Prajem si, aby môj vnuk na sebe naďalej tvrdo pracoval a aby mu pribúdali ďalšie štarty," dodal Kozák.

Slováci v Premier League:
Vladimír Kinder - FC Middlesbrough
Stanislav Varga - AFC Sunderland (aj hosťovanie vo West Bromwich Albion)
Igor Bališ - West Bromwich Albion
Szilárd Németh - FC Middlesbrough
Vladimír Labant - West Ham United
Vratislav Greško - Blackburn Rovers
Ján Kozák ml. - West Bromwich Albion
Ľubomír Michalík - Bolton Wanderers
Martin Škrtel - FC Liverpool
Marek Čech - West Bromwich Albion
Miroslav Stoch - FC Chelsea
Vladimír Weiss ml. - Manchester City (aj hosťovanie v Boltone Wanderers)
Ján Mucha ml. - FC Everton
Dionatan Teixeira - Stoke City
Filip Lesniak - Tottenham Hotspur

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha