Bonucci mieri do AC Miláno

 

Taliansky veľkoklub AC Miláno sa dohodol s úradujúcim šampiónom Serie A Juventusom Turín na prestupe obrancu Leonarda Bonucciho.​

Jeden z najlepších stopérov súčasnosti musí pred podpisom päťročnej zmluvy ešte prejsť lekárskym testami. Klub to oznámil na svojej oficiálnej stránke.

Taliansky reprezentant pôsobí v Juventuse už sedem rokov, ale počas predchádzajúcej sezóny vyplávali na povrch nezhody s trénerom "starej dámy" Massimilianom Allegrim. V ligovom dueli s Palermom dokonca predviedli ostrú slovnú výmenu, čoho výsledkom bolo, že Bonucci chýbal v kádri na nasledujúci zápas proti FC Porto v Lige majstrov.

Tridsaťročný Bonucci dúfa v skoré skompletizovanie jeho prestupu. Podľa informácií denníka The Guardian by mal milánsky klub zaplatiť za elitného obrancu približne 40 miliónov eur, opačným smerom môže v rámci transferu putovať 24-ročný Mattia De Sciglio. Noví čínski majitelia AC sú mimoriadne aktívni na prestupovom trhu, doteraz minuli na posily už viac ako 110 miliónov eur. 

Bonucci získal počas svojej kariéry s Juventusom šesť majstrovských titulov, trikrát sa stal víťazom Talianskeho pohára a dvakrát sa predstavil vo finále Ligy majstrov. Na konte má 70 reprezentačných štartov.

TASR, Foto: TASR

 

Pohled do hlavy Josého Mourinha